Tervezés és Vágás
A megrendelővel közösen meghatározott specifikációk alapján elkészítjük a konténer gyártásához szükséges adatlapot. Ez az adatlap tartalmazza az összes olyan információt, amelyek alapján a konténer elkészíthető.
Első lépésként a kitöltött konténer adatlap a lapszabász kollégához kerül, aki a feltüntetett méretek alapján a meghatározott anyagokból levágja a konténer alkotóelemeit.
CNC marás és Összerakás
Következő lépésként a CNC géppel kimarjuk a konténer füleinek, zárainak helyét. Ebben a munkafolyamatban készítjük el a konténerre az adott logót is, amennyiben a megrendelő kért gravírozott mintát.
Ezek után a konténer lapjai készen állnak arra, hogy a további munkálatokat elvégezzük. Annak függvényében, hogy a konténer milyen felépítésű, két nagyobb csoportot különböztetünk meg, a "szimpla L" és a "dupla L" felépítésű konténer. A "szimpla L" estén a konténer fa váza elkészül és önmagában is egy tartó funkciót lát el, tehát az oldallapokból össze lehet állítani a dobozt, az élvédő profilok itt csak az élek mechanikai védelmét látják el. A "dupla L" abban különbözik, hogy csak a konténer lapjait felhasználva nem lehet összeállítani a teljes dobozt, itt a dupla L profilokban kialakított nyílásokba helyezzük a konténer lapjait, majd ezeket az oldallapokat szegecseljük össze, ekkor áll össze a végleges konténer.
Profilok rögzítése
Mind a két konténer esetében, először a "szimpla L", majd a "dupla L" profilú élvédőket rögzítjük a konténerhez.
A rögzítés popszegecsekkel történik. Fúróval elkészítjük a megfelelő furatokat, ezekbe helyezzük a popszegecseket, majd pedig egy hidropneomatikus popszegecshúzóval rögzítjük őket. Ekkor elkészül a konténer váza, amely ilyenkor már felvette a végső formáját.
Ekkor kerülnek fel a különböző sérülékeny pontokra az erősítések, például az acél sarkak, amelyek szintén szegecseléssel kerülnek rögzítésre, illetve azon a helyen, ahol a konténer nyílik, megerősítjük a sarkakat.
Majd rákerülnek a zárak, ezzel ténylegesen elkészül a konténer teljes külső váza.
Konténer belső
Következő lépésként a konténer belső kialakítása történik meg, ami általában polifoam felhasználásával készül. Ennek célja, hogy az adott berendezés köré megtervezett téglatest belső kialakítása teljesen illeszkedjen, és így eleget tegyen a megfelelő mechanikai védelemnek.
Kész termék
Így a megszerkesztett konténer adatlaptól eljutottunk a véglegesen elkészült konténerig, mely tökéletesen megfelel az adott berendezés tárolására és szállítására.